Jaką wróżbę wybrać, aby wróżyć?

You are currently viewing Jaką wróżbę wybrać, aby wróżyć?
Usługi wróżb online

Jaką wróżbę wybrać? Myślę, że niejedna osoba zastanawia się nad tym, zanim zacznie wróżyć. Metod jest wiele, a do każdej zestawy różnych narzędzi.  Dla początkującej osoby może to być bariera nie do przebycia.  Stąd chcę przybliżyć ten temat, aby pomóc tym, którzy dopiero zaczynają przygodę z wróżbiarstwem.

Zanim przejdę do sedna pytania muszę chodźby ogólnie przybliżyć i usystematyzować systemy wróżbiarskie.  Będzie to bardzo pomocne, kiedy przejdziemy już do konkretnej odpowiedzi.

Istnieje wiele sposobów wróżenia, dzięki, którym możemy przewidzieć przyszłe wydarzenia. Nasz kontynent słynie z kart Tarota natomiast Azja, a szczególnie Chiny z I-Ching. W krajach zaś skandynawskich i częściowo słowiańskich Runy. Są to jednak systemy, których nie da się szybko nauczyć.  Trzeba im poświęcić sporo czasu i cierpliwości.

Jaką wróżbę wybrać
Wróżba z tarota

Zatrzymajmy się tu na chwilę, aby sobie uświadomić pewne rzeczy. Jeśli się dobrze przyjrzymy to zauważymy, że często osoby, które nie korzystają z wróżb, a przynajmniej się do nich nie przyznają. Uprawiają tak naprawdę wróżbiarstwo na przykład rzucają monetą, aby podjąć decyzję. Losują zapałki, która krótsza. Wróżenie jest, więc bardzo powszechne.

Początkujący często zadają sobie pytanie, od czego zacząć? Czy od kart, Run czy może liści herbaty, albo wahadełka? W tym artykule omówię 5 powszechnych metod wróżenia:

  • Wahadełko,
  • Tarot,
  • karty klasyczne,
  • Runy,
  • Odczyt ze zdjęcia.

Tarot

Chyba każdy się ze mną zgodzi, że tarot jest dla początkujących najbardziej odpychającą metodą wróżenia. Jest tak wiele różnych talii kart Tarota, a jeszcze więcej różnych książek, filmów, poradników. Łatwo się tu pogubić. Jakby tego było mało każda talia składa się z 78 kart Tarota. Na każdej  jest wiele symboli, a każdy symbol ma wiele interpretacji.  Adept tarota stoi, też przed nie lada wyzwaniem wybrania dla siebie odpowiednika talii kart.  Zazwyczaj to te właśnie przeszkody sprawiają, że wiele osób rezygnuje z tej metody wróżenia.

Więc jak zacząć wróżyć z tarotem?

Gdy już zdecydujesz, zająć się tarotem. Kup karty.  Najlepiej wybierz się do sklepu, w którym będziesz mógł pooglądać różne talie.   Przyjrzeć się im dokładnie.  Spróbować je poczuć.  Trzeba się skupić i dać im przemówić. Poczuć więź z talią kart tarota.  Jeśli to czujesz kup właśnie tą talie.  Jeśli nie, spróbuj obejrzeć inne karty. 

Teraz, gdy już masz swoją upragnioną talię, może zająć się zgłębianiem znaczenia poszczególnych kart. Gdy zrozumiesz karty, ich znaczenie to zauważysz, że tarot jest dość łatwym z systemem do nauki.  Jest logiczny, intuicyjny i tak naprawdę przedstawia drogę życiową człowieka, ludzkości. Jest w nim wszystko: wzloty i upadki, siła i słabość, miłość i nienawiść.  Jak w życiu!

Nie zrażaj się w końcu postawisz swoją pierwszą wróżbę z tarota.

Wahadełko

Wahadełko jest jedną z najłatwiejszych  form wróżbiarstwa. Nie trzeba mieć wyjątkowych zdolności parapsychicznych, aby z niego skorzystać. W zasadzie jest odpowiedni dla każdego. 

Wahadełko, wróżba za pomocą wahadełka
Wahadełko

Wahadełko do wróżenia to zazwyczaj kamień lub kryształ, który wisi na końcu sznurka lub łańcuszka. Używa się go, jako sposobu na uzyskanie duchowego lub materialnego wglądu w rzeczywistość. Jest idealne do wszystkich wróżb, w których oczekujemy odpowiedzi tak lub nie.

Chodź tradycyjnie wahadełko używane było do lokalizowania różnych przedmiotów na przykład minerałów. Czy choćby poszukiwania wody. 

Jak działa wahadełko?

Gdy zadajesz pytanie, to Twój nieświadomy umysł reaguje wpływając na zakończenia nerwowe w palcach, powoduje wahania wahadełka w odpowiedzi. Twój duch łączy się z ,,Wyższym Ja’’ i za pomocą twojego ciała, oraz wahadełka daję odpowiedź na twoje pytanie.  Ważne jest, aby formułować pytania w sposób jednoznaczny, aby odpowiedź mogła być tak lub nie.  Nie wolno zadawać pytań wieloznaczny, otwartych.

Teraz wybierz odpowiednie wahadełko.

Wybierz się do sklepu z akcesoriami ezoterycznymi. Obejrzyj różne wahadełka i zobacz jak one wchodzą w interakcje z tobą.  Ewentualnie możesz spróbować zrobić własne wahadło używając sznurka obciążonego na końcu na przykład jakimś kryształem.

Nim przystąpisz do pracy z wahadłem musisz je oczyścić.  W tym celu umieść pod światłem księżyca na jedną noc.  Gdy wahadło jest już czyste możesz go spokojnie używać. 

Nawiąż więź z wahadłem. 

Budowanie więzi z wahadłem nie jest trudne. Na początek weź kilka głębokich wdechów, aby uziemić i wyśrodkować wahadło.  Następnie poproś siły wyższe o wstawiennictwo i obiektywne odpowiedzi. Teraz możesz zadać kilka pytań, na które znasz odpowiedzi. W  ten sposób ustalisz jaki ruch wahadła oznacza ,,tak’’ a jaki ,,nie’’.

Teraz możesz przeprowadzić wróżbę z użyciem wahadła. 

Po wykonaniu wszystkich powyższych zaleceń jesteś gotowy, aby rozpocząć wróżenie za pomocą wahadła. Chcę ci tu wskazać kilka rad:

  • Nie używaj  pod wpływem silnych emocji;
  • Nie używaj wahadła, gdy jesteś pod wpływem alkoholu;
  • Nie powierzaj wahadła innym osobom;
  • Dbaj o wahadło i utrzymuję z nim więź. 

Karty klasyczne

Zaletą wróżenia z kart klasycznych jest niewątpliwie to, że jest to najtańsza metoda. Nie wymaga żadnego nakładu finansowego. W każdym domu zapewne znajduje się talia do gry. Można ją z powodzeniem wykorzystać do wróżenia.

Karty klasyczne do wróżenia
Karty klasyczne do wróżb

Karty klasyczne są o wiele prostsze w interpretacji niż karty z tarota. Przede wszystkim jest ich mniej. Nie występuje też znaczenie negatywne i pozytywne jak w przypadku tarota. Niezależnie jak ułożymy kartę wygląda ona tak samo. 

Jak widać wróżbę z kart klasycznych jest zdecydowanie łatwiej zinterpretować.  To od nich warto rozpocząć naukę wróżenia i poznać sztukę interpretacji.

Runy

Aby otrzymać wróżbę runiczną należy sięgnąć lewą ręką do torby z runami trzymaną w prawej dłoni. W tym czasie skupiamy się nad problemem losujemy od jednej do trzech Run i rzucamy.  Oczywiście istnieją też bardziej złożone metody wróżenia runami jak choćby ,,Drzewo Świata’’.

 Osobiście run używam w rytuałach magicznych, niż w celach wróżbiarskich. Runy wibrują silną energię,  ich kształt odzwierciedla ułożenie języka i warg podczas wymawiania określonego dźwięku – litery.

Runy jasnowidzka jowi
Runy

Do wróżenia używa się 24 symboli, umieszczonych na drewnie, kamieniu lub szkle.  Można wykonać je samodzielnie lub zakupić w sklepie.

Wróżba – odczyt ze zdjęcia

Do wykonywania odczytu ze zdjęcia konieczne są zdolności jasnowidzenia.  Bez nich wróżba ze zdjęcia nie ma sensu.  Wpatrując się w fotografie łączymy się energetycznie z daną osobą.  Zaczynamy ją odczuwać.

Fotografia to nic innego jak malowanie światłem.  Światło zawiera w sobie informację.  Osoba wrażliwa na tę energię  jest w stanie odczytać tą zakodowaną informację. Światło zapisuje energię życiową,   która trwale pozostaje na fotografii. 

Aby lepiej to zrozumieć posłużę się takim przykładem.  Spójrzmy na zdjęcie osoby, która już nie żyje, ale jej fotografia została wykonana za życia.  Pomimo, że nie ma jej wśród nas, na zdjęciu widać, czuć energię życia. Jeśli popatrzymy na zdjęcie wykonane osobie zmarłej zauważymy, że na tym zdjęciu brak życia. A przecież obie fotografie pokazują tę samą osobę.

Odczyt ze zdjęcia wróżba online
Wróżba ze zdjęcia

Wykorzystując zdolności jasnowidzenia można odczytać bardzo wiele z fotografii.  Poznać problemy, które człowieka dręczą, poznać jego myśli, uczucia.  Empatycznie stać się nim.  Dzięki temu wróżba odczyt ze zdjęcia jest tak wyjątkowo trafna.

Tej metody nie da nauczyć się  z książek czy poradników.  Jeśli jednak mamy jakieś zdolności jasnowidzenia,   należy po prostu ćwiczyć.  Stawać się coraz bardziej wrażliwym, bardziej czułem  na energię, które emanują ze zdjęcia.

Podsumowanie, jaką wróżbę wybrać?

Spośród wielu metod wróżenia najlepiej wybrać taką, która najbardziej do nas przemawia. Dlatego aby je poznać trzeba spróbować każdą z nich. Kieruj się własną intuicją, posłuchaj jej. W tedy odnajdziesz tą właściwą.

Dodaj komentarz