Karty klasyczne do wróżenia
||

Wróżby z kart klasycznych – znaczenie kart

Rozszerzając mój poprzedni artykuł ,,Jaką wróżbę wybrać, aby wróżyć’’ postanowiłam głębiej zająć się tematem i przedstawić znaczenie i opis kart do gry. Dzięki temu wróżby z kart klasycznych staną się zrozumiałą techniką wróżbiarską.

Zgodnie z kanonem karty podzielone są na cztery kolory:  kier (czerwo), karo (dzwonki), trefl (żołądź) i piki (wino).  W przeszłości obowiązywał jednak inny podział: puchary, miecze, pałki i monety. Identycznie jak w tarocie. Przejdźmy jednak do znaczenia poszczególnego koloru.

Piki znaczenie koloru.

Kolor Pik interpretacja znaczenia kart do gry
Kolor Pik interpretacja znaczenia kart do gry

Kolor pik odnosi się do rzeczywistości i negatywnych aspektów życia. Przedstawia problemy życiowe w najbardziej złożonych konsekwencjach.  Może ujawniać na przykład problemy zdrowotne, depresję, lub po prostu porażkę.

W zależności od otaczających ją kart, jej ujemna moc może się zwiększać lub zmniejszać. To właśnie te otaczające karty wskażą granice przeszkód, problemów, ryzyka. Karta pik może pokazać, że właśnie jesteś w stanie stawić czoła problemowi i na duchowym poziomie dokonać postępu w rozwoju duszy.

Piki więc ujawniają nadchodzące zmiany w życiu, z którymi trzeba się zmierzyć i  należy je interpretować z uwagą i oceniać w kontekście otaczających kart.

As Pik

As pik reprezentuje czas zmian. Jedna rzecz się kończy, robiąc miejsce na drugą. Zapowiada też wielki smutek, a czasem depresję. Choć jest to najbardziej negatywna karta w talii, to jednak w otoczeniu kierów symbolizuje pokonanie przeszkód. W ten sposób as pik traci swą negatywną moc. 

W pytaniach o miłość as pik oznacza zerwanie, koniec miłości, rozstanie.

W pytaniach finansowych as pik oznacza utratę pieniędzy, ubóstwo, biedę, utrata pracy.

W pytaniach urzędowych, sądowych oznacza przegraną, niekorzystne rozstrzygnięcie.

Dwójka Pik

Dwójka pik oznacza trudności wyboru, wahanie. Reprezentuje dwoistość natury ludzkiej. Wskazuje na dwulicową osobowość. Mówi o poczuciu zagubienia trudności z podjęciem decyzji. 

Często we wróżbach dwójka pik wskazuje na osobę o słabej chwiejnej moralności. Opisuje sytuację w której nastąpiła stagnacja z powodu braku podjęcia decyzji.

Trójka Pik

Trójka pik to karta która wskazuje na pogorszenie sytuacji. Symbolizuje rezygnacje i słabość. Może  oznaczać łzy, które są reakcją na złe wieści. to także problemy w komunikacji z innymi, brak zrozumienia, które prowadzą do rozłamu, zerwania, odrzucenia.

Pytaniach o zdrowie oznaczają krótkotrwałą chorobę.

Czwórka Pik

Czwórka pik odnosi się do problemów tak materialnych jak i zawodowych. Szczególnie w otoczeniu trefli ta karta wskazuje na trudności w pracy lub realizacji projektu. Czwórka pik zmusza do zadania sobie pytań do refleksji, której celem jest znalezienia wyjścia z problemowej sytuacji. 

W innym otoczeniu karta mówi o przejściowych problemach i podjęciu dobrej decyzji.

Piątka Pik

Piątka pik w rozkładzie kart do wróżb oznacza zdradę. Ta karta odnosi się wprost do emocji, ostrzega przed zbytnią empatią i toksycznym przywiązaniem. Wskazuje na koniec zwiazku.

Szóstka Pik

Szóstka pik oznacza krótkotrwały problem w najbliższych dniach, bardzo łatwy do rozwiązania. Choć zwiastuje nieprzewidywalne problemy, to jednak ich oddziaływanie na twoje życie jest słabe i szybko minie.

Siódemka Pik

Siódemka pik oznacza konieczność podjęcia działań. Zadbania o własne sprawy interesy. Zwrócenia większej uwagi na własne potrzeby. Choć może oznaczać utratę znaczącej osoby w twoim życiu z powodu nieporozumień lub problemów. To właśnie chodzi o to by zarysowywać w relacjach swoje potrzeby, a nie tylko innych.

Ósemka Pik

Ósemka pik to karta rozczarowania, smutku dnia codziennego. Zapowiada chwilowe emocje spowodowane krótkotrwałymi problemami wywołanymi przez innych. Ta karta mówi by nie chować się przed problemem ale wyjść mu naprzeciw.

Dziewiątka Pik

Dziewiątka pik to wyjątkowo mocna zło wróżebna karta. Przy jej interpretacji trzeba zachować wyjątkową ostrożność i rozwagę. W ogólnym znaczeniu oznacza utratę lub koniec. Może zapowiadać śmierć.

Jeśli wróżba stawiana jest dla kobiety i karta występuje w towarzystwie damy i asa pik, taki układ odnosi się do śmierci. Podobnie gdy wystąpi ona dla mężczyzny w powiązaniu z asem i waletem pik. 

Wystąpienie dziewiątki pik w innym towarzystwie będzie oznaczać koniec ważnego aspektu życiowego i początku nowego okresu. Na przykład zakończenie związku, celibatu, kariery. Oznacza więc radykalną zmianę stylu życia. Więc w rozkładzie nie zawsze oznacza coś negatywnego. 

Dziesiątka Pik

Dziesiątka pik przynosi ból i smutek, które są często spowodowane problemami zdrowotnymi, ale też złymi wiadomościami. Niemniej jednak są to problemy z którymi można sobie poradzić.

Walet Pik

Walet pik to młody ciemnowłosy mężczyzna, bez zasad moralnych. To samolub, którego nie interesują konsekwencje własnych działań. Karta ta wzmacnia wszystkie ciemne aspekty otaczających ją kart.

Walet pik symbolizuje również indywidualność i liberalizm, zapowiada depresję i rozczarowanie. W pytaniach miłosnych walet pik zapowiada relację na jedną noc. Na poziomie finansowym budzi zachłanność i dążenie do zysku po trupach.

Dama Pik

Dama pik to złowroga, smutna i cyniczna kobieta. Urodzona manipulantka i intrygantka, której celem jest sianie konfliktów, krzywdzenie innych. Kłamliwa i zazdrosna nie cofnie się przed niczym by dopiąć swego.

Na poziomie miłosnym oznacza zazdrosną rywalkę, w pracy i aspektach materialnych osobę czyhającą na twoje stanowisko, czy nieuczciwą konkurencję. 

Król Pik

Król pik to starszy mężczyzna, za którym stoi autorytet i szacunek w związku z wykonywanym zawodem. Oznacza on przeszkodę, blokady spowodowane przez wpływową osobę. 

Kolor kier i jego znaczenie dla wróżby z kart klasycznych

Kolor Kier wróżby z kart klasycznych
Kolor Kier wróżby z kart klasycznych

Kolor kier we wróżbach z kart klasycznych odnosi się do świata emocji. Oznacza miłość, pasję, uczucia. Kiery zapewniają wróżącemu wgląd w dom rodzinę i emocje.

W najbardziej pozytywnym znaczeniu kiery przynoszą romantyczne chwile, rozwój uczuć, a nawet małżeństwo. 

W najbardziej negatywnym znaczeniu mogą wskazywać na emocjonalne uzależnienie od kogoś lub czegoś, lub stratę.

As Kier

As kier to najbardziej korzystna karta w całej talii. Mówi ona o emocjach i uczuciach, o spełnionej miłości. Ale także o małżeństwie lub dobrej wiadomości od bliskiej osoby. 

As kier w rozkładzie może pojawić się w pozycji odwróconej. W takim przypadku interpretacji należy dokonać przez pryzmat negatywny otaczających kart.

Dwójka Kier

Dwójka kier to karta dwóch serc oznacza sukces w miłości, urzeczywistnienie związku poprzez małżeństwo. Może też mówić o przyjaźni.

Trójka Kier

Trójka kier reprezentuje poprawę i ewolucję w dobrym kierunku w każdej sprawie. Karta informuje o podjęciu dobrych decyzji działań. Oznacza koniec kłopotów i pozytywne zakończenie spraw.

Czwórka Kier

Czwórka kier odnosi się do uczuć i ostrzega przed złymi wiadomościami w tej sferze. Często mówi o zdradzie, która ma wyjść na jaw wkrótce. 

Piątka Kier

Piątka kier to wzajemne porozumienie osób, które mają identyczne cele i wkrótce ich serca zaangażują się w związek. Karta mówi o osobie, którą kochasz i z która będziesz w związku.

Szóstka Kier

Szóstka kier to wspomnienia, powrót do przeszłości, nostalgia. Zapowiada potrzebę ponownego przemyślenia  spraw i znalezienia równowagi między spokojem ducha a nostalgią, między przeszłością a przyszłością.

Siódemka Kier

Siódemka kier odnosi się do niemożności podjęcia decyzji, niezdecydowanie, zbłądzenie. ujawnia pesymizm i brak pewności siebie. 

Ósemka Kier

Ósemka kier oznacza spotkanie z ukochaną osobą. Może też zapowiadać małżeństwo lub zaręczyny. Udany ważny biznesowy kontrakt.

Dziewiątka Kier

Dziewiątka kier oznacza wielki sukces zawodowy jak i sukces w życiu osobistym. Mówi o wejściu związku na wyższy poziom. Zapowiada sukces nowo rozpoczętym projektom. Pomyślne starania o dziecko.

Dziesiątka Kier

Dziesiątka kier oznacza, że szczęście jest po twojej stronie przez następne kilka tygodni, we wszystkich dziedzinach życia. Należy dokładnie wykorzystać ten czas.

Walet Kier

Walet kier reprezentuje młodego mężczyznę o jasnych włosach, który jest przyjacielem lub zalotnikiem. W zależności od płci osoby, której wróżymy oznacza młodego kochanka dla kobiety, lub dobrego przyjaciela dla mężczyzny. 

Dama Kier

Dama kier reprezentuje kobietę, której wiek jest nie określony. Może przedstawiać zarówno młodą kobietę, jak również matkę lub babcię. Jeśli wróżymy kobiecie karta będzie oznaczać przyjaciółkę. Natomiast wróżąc mężczyźnie karta dama kier oznacza kobietę z którą wiąże go uczucie np: matka, żona.

Król Kier

Król kier symbolizuje życzliwego dojrzałego mężczyznę. Jeżeli wróżymy kobiecie karta reprezentuje małżeństwo z silnym, potężnym i bogatym mężczyzną. Wróżąc mężczyźnie karta symbolizuje starszego przyjaciela, bogatego na pomoc, którego można liczyć.

W negatywnym otoczeniu król kier będziesz oznaczał wrogą osobę, która będzie chciała uwieść ukochaną. Może oznaczać też ojca alkoholika.

Kolor Karo znaczenie w kartach klasycznych

Kolor Karo znaczenie kart
Kolor Karo znaczenie kart

Kolor karo odnosi się do świata materialnego i swym zasięgiem obejmują takie sfery życia jak pieniądze, praca, dom, nieruchomości. 

W swych negatywnych aspektach wskazują na problemy finansowe, bytowe.

As Karo

As karo ujawnia dobre wieści tak na polu zawodowym jak i materialnym. Zapowiada sukcesy, wkrótce wysiłki zostaną nagrodzone: firma rozkwitnie, podwyżka w pracy, pojawią się dochody finansowe.

Dwójka Karo

Dwójka karo symbolizuje pozytywną niespodziankę np niewielką wygraną lub niewielką podwyżkę lub mały zysk.

Trójka Karo

Trójka karo wskazuje na sukces odniesiony dzięki umiejętnościom dyplomatycznym. Pokonasz problemy i będziesz się cieszyć z sukcesu.

Czwórka Karo

Czwórka karo to znak przyjaźni i zaufania. Pogodzisz się z przyjacielem, który powierzy Ci swoje tajemnice. Wasza przyjaźń się zacieśni. Bądź odpowiedzialny i dochowaj tajemnicy.

Piątka Karo

Piątka karo mówi o problemach materialnych, które zostaną rozwiązane. Jest to więc dobry znak ponieważ uwolnisz się od ciążących ci spraw. 

W otoczeniu negatywnych kart np as pik,  wskazuje na trudne do rozwiązania problemy.

Szóstka Karo

Szóstka karo na poziomie materialnym mówi o utracie pieniędzy, jeśli jest w otoczeniu innych kart koloru karo. W otoczeniu kierów zapowiada zdradę lub zerwanie z ukochaną osobą.

Siódemka Karo

Siódemka Karo jest mocno związana z biznesem i negocjacjami. Oznacza że uzyskasz mniejszą kwotę niż się spodziewałeś. karta mówi, że trzeba być bardziej elastycznym i pójść na kompromis by obie strony były zadowolone.

Ósemka Karo

Ósemka karo odnosi się do życia zawodowego i materialnego i dotyczy stanowiska pracy lub ważnego dochodu finansowego. Zapowiada zyski jednak moc tej karty nie jest duża.

Dziewiątka Karo

Dziewiątka karo zapowiada opóźnienia przez nieprzewidziane wydarzenia. W rozkładzie dziewiątka jest złą kartą oznacza przeszkody, którym trzeba będzie stawić czoła. Wpłyną one dokonzmiany w planach.

Dziesiątka Karo

Dziesiątka Karo to świetna karta zapowiada sukces po okresie trudności. Może oznaczać wielki sukces finansowy. Może oznaczać nowego członka rodziny.

Walet Karo

Walet karo oznacza posłańca, który przynosi ważną wiadomość. Symbolizuje młodego mężczyznę.

Dama Karo

Dama karo reprezentuje potężną negatywną kobietę wtrącającą się do wszystkich aspektów życiowych. To wyrafinowana kobieta uwielbiająca imprezować i plotkować.

Król Karo

Król karo to symbol bogatego mężczyzny, biznesmena odnoszącego sukcesy, który może mieć duży wpływ na twoje życie.

Kolor Trefl we wróżbach

Kolor trefl interpretacja kart go gry
Kolor trefl interpretacja kart go gry

Kolor trefl we wróżbach odnosi się do stanu ducha, przekonań i uprzedzeń. Mówi o pozytywnych przeżyciach na drodze życia.

As Trefl

As trefl zapowiada okres dobrobytu, jest to dobry znak dla każdej sfery życiowej ma moc obniżenia złej siły koloru pik. 

Dwójka Trefl

Dwójka trefl oznacza kłótnię z przyjacielem. Karta radzi by zachować dystans i nie wchodzić w konflikt. 

Trójka Trefl

Trójka trefl zapowiada zerwanie więzi, która wydawała się silna i stabilna. Karta przynosi smutek i melancholię.

Czwórka Trefl

Czwórka trefl ostrzega przed problemami zdrowotnymi lub nagłymi negatywnymi zdarzeniami o negatywnych konsekwencjach.

Piątka Trefl

Piątka trefl to bardzo dobry znak mówi o sukcesie w osobistych sprawach. Zapowiada romantyczne spotkanie lub związek.  W otoczeniu koloru karo wskazuje na sukces materialny.

Szóstka Trefl

Szóstka trefl przynosi osobiste uznanie i satysfakcję. Zapowiada zakończenie problemów i jaśniejszą przyszłość.

Siódemka Trefl

Siódemka trefl mówi, że stoisz przed trudnym wyborem. Wskazuje na wątpliwości co do decyzji i konsekwencji z nich wypływających. Karta przynosii stan niepewności, uwikłania.

Ósemka Trefl

Ósemka trefl symbolizuje życie zawodowe i ostrzega przed konfliktem interesów. Wskazuje na czas zamieszania, który doprowadzi do poważnych problemów. Nie ufaj złym ludziom. 

Dziewiątka Trefl

Dziewiątka Trefl to małe pozytywne zmiany, które przyniosą niewielkie sukcesy w życiu. 

Dziesiątka Trefl

Dziesiątka trefl zapowiada duże pozytywne zmiany w życiu.  Można oczekiwać rozwiązania problemów a w życiu uczuciowym czas stabilności w związku a dla samotnych spotkanie ukochanej osoby.

Walet Trefl

Walet trefl uosabia młodego ciemnowłosego mężczyznę. Wróżąc z kart klasycznych kobiecie walet trefl oznacza romantyczny związek bardzo namiętny i emocjonalny. Niestety postawa waleta trefl jest wątpliwa co oznacza bolesny koniec tego związku.

Wróżąc mężczyźnie oznacza uwodziciela, który pragnie jego ukochaną kobietę. 

Dama Trefl

Dama Trefl przedstawia ciemnowłosą kobietę w średnim wieku. W pozytywnym znaczeniu symbolizuje kobietę na którą można liczyć. Służy pomocą i radą. Często to kobieta z rodziny np: matka, kuzynka, siostra, ale również może to być szefowa lub przyjaciółka rodziny. W negatywnym aspekcie to sprytna manipulantka, kłótliwa, zazdrosna kobieta.

Król Trefl

Król trefl przedstawia dojrzałego, szanowanego mężczyznę o dobrych życzliwych intencjach. Król trefl stanowi ochronę przed negatywną siłą innych kart.

Karty klasyczne do wróżenia
Karty klasyczne do wróżenia

Podsumowanie interpretacji kart

Mam nadzieje, że ta krótka interpretacja kart przybliży i pomoże w stawianiu wróżby z kart klasycznych. Ten artykuł w pełni nie wyczerpuje tematu, gdyż pozostało do omówienia kilka innych aspektów niezwykle ważnych w interpretacji kart. W kolejnych wpisach zajmę się znaczeniem żywiołów i ich powiązanie z kartami, oraz interpretacja czasu na podstawie rozkładu kart.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *