Karta Głupiec Tarot
||

Tarot karta głupiec – znaczenie.

Karta głupiec w tarocie oznacza czystość, niewinność. Otwartą dziecięcą energię. Pełną ufności i beztroski. To pozytywna karta, choć niesie ze sobą pewne ostrzeżenie, radę. Zawsze patrz dokąd zmierzasz. Zanim zrobisz krok zastanów się. Głupiec jest wskaźnikiem nowości pod każdym względem i dziecięcej ufności.

Znaczenie karty Głupiec.

Karta Głupiec opis karty
Karta głupiec w tarocie.

Ogólnie rzecz ujmując karta głupiec wskazuje na nowy początek, który ma ogromne znaczenia dla naszego wewnętrznego ,,ja’’. Na przykład nowa praca czy związek. Natomiast kupno nowej pary spodni już takiego znaczenia nie ma. Zatem pojawienie się tej karty tarota we wróżbie przedstawia nowy początek na  drodze życia.


Znaczenie karty głupiec w pytaniach o pracę.

Pojawienie się karty głupiec w pytaniach o pracę zazwyczaj oznacza znalezienie nowej posady lub otrzymanie awansu. Należy jednak propozycję dobrze przemyśleć. Jeśli obecna praca nie daje satysfakcji to pojawienie się głupca we wróżbie, wskazuje, że jest to właściwy moment na zmianę. 

Karta tarota głupiec mówi także, że nadszedł właściwy czas aby wziąć sprawy w swoje ręce i założyć własną firmę. Zrób to jednak w sposób przemyślany. Zaplanuj dokładnie, przelicz. Nie rób niczego bezmyślnie.

Głupiec karta tarota z tali wróżki Algiz
Głupiec karta tarota z tali wróżki Algiz

Karta głupiec w pytaniach o miłość.

Głupiec we wróżbach na miłość jest kartą dość przewrotną. Z jednej strony wskazuje na pojawienie się uczucia z drugiej zaś strony wskazuje , że pytający  jest niedojrzały uczuciowo. Bardziej skupiony na zabawie i przez to może łatwo przeoczyć, nie dostrzec pojawienia się nowego uczucia. 

Znaczenie karty głupiec w pytaniach miłosnych najogólniej mówi, że osoba nie jest gotowa na zaangażowanie się w poważny związek uczuciowy. To jeszcze nie ten czas. To bardziej dziecinne uczucie nastawione tylko na przyjemną stronę relacji miłosnych, niż poważny związek życiowy. 

Znaczenie karty głupiec w pytaniach o finanse.

Głupiec w rozkładach kart tarota na finanse jest niezwykle pozytywną oznaką. Wskazuje, na przypływ gotówki w twoim portfelu. Możesz otrzymać, spadek, nową pracę lub podwyżkę. Bez względu na obecną sytuacje materialna karta głupiec informuje o polepszeniu twojej sytuacji finansowej. Oznacza, że w tej materii wszystko będzie dobrze. Oczywiście pojawienie się głupca nie oznacza wielkiej wygranej na loterii, w związku z tym nic nie robienia. Wręcz przeciwnie to dzięki zaangażowaniu w pracę czy  biznes twoje dochody wzrosną.

Znaczenie karty głupiec w pytaniach o zdrowie.

Pojawienie głupca w rozkładach kart tarota na zdrowie informuje, aby zachować zdrowy rozsądek. By głupio nie ryzykować. Nie podejmować decyzji pod wpływem emocji. Nie każda pierwsza diagnoza jest właściwa. Powrót do zdrowia jest możliwy. Należy tylko poświęcić trochę czasu nad wyborem specjalisty. Zaufać mu i pozytywnie nastawić się do proponowanego leczenia. 

Znaczenie karty głupiec w aspekcie duchowym.

Karta głupiec w aspekcie duchowym, mówi iż obecnie poszukujesz swojej drogi, miejsca w życiu. Nie ma nic w tym złego. Jesteś na poczatku drogi duchowej z silna chęcią zdobycia wiedzy duchowej. Poszukujesz, eksperymentujesz. To wypływa z potrzeby rozwijania się wewnętrznego. Choć otoczenie może tego nie rozumieć, to niezależnie od ich postawy, rób to co dla ciebie najlepsze. To co podpowiada Ci intuicja.

Znaczenie karty głupiec – pozycja odwrócona.

Karta Głupiec pozycja odwrócona

Karta Głupiec w pozycji odwróconej wskazuje na lęk, niepewność przed nadchodzącymi zmianami. Mówi ona o pewnym oporze w stosunku do nadchodzących zmian. Jednak czy  tego chcesz czy nie one nadejdą – bo muszą. Należy podkreślić, że głupiec nawet w pozycji odwróconej w interpretacji wróżby ma znaczenie pozytywne.


Znaczenie karty głupiec w pytaniach o pracę – pozycja odwrócona.

W pytaniach o pracę pojawienie się głupca  w rozkładzie kart tarota oznacza lęk i brak wiary we własne umiejętności, pomysły. Uwierz w siebie i daj sobie szansę. To ci się opłaci! Choć czujesz lęk przed nową propozycja, lub strach przed założeniem firmy, to wiedz, że los w tej materii sprzyja. Pomyśl o korzyściach płynących z nowej sytuacji, nim odpuścisz na dobre. I pozwolisz by los sam zadecydował.

Karta tarota  głupiec w pytaniach o miłość – pozycja odwrócona.

W pytaniach o miłość karta głupiec oznacza silne pragnienie niezależności, wolności. Wpływającej negatywnie na twoje relacje uczuciowe. Jeśli pragniesz miłości musisz się otworzyć. Pokazać swoje wnętrze, serce. Trzymanie na dystans w imię wolności i niezależności nie zbuduje silnej i szczęśliwej miłości. Nie bądź głupcem!

Głupiec w rozkładzie kart na finanse – pozycja odwrócona.

Odwrócona karta głupca we wróżbie z kart tarota na finanse brzmi trochę ostrzegawczo. Choć wskazuje ona na pewne okazje to jednak zanim podejmiesz decyzje wszystko dokładnie sprawdź. Dochowaj należytej staranności, przelicz dokładnie. Przeczytaj drobny druczek, gdyż diabeł tkwi w szczegółach, a pozory i ogólniki mogą być mylące.

Głupiec pozycja odwrócona w rozkładzie na zdrowie.

W pytaniach o zdrowie odwrócona karta głupca ostrzega przed bezmyślnym ryzykiem i skłonnością do wypadków płynącą z tej lekkomyślności. Jeśli masz problemy zdrowotne warto rozważyć zmianę lekarza i sposobu leczenia. Karta mówi też o negatywnym myśleniu, które negatywnie wpływa na proces leczenia. Więcej optymizmu, a wszystko pójdzie dobrze.

Karta głupiec w aspekcie duchowym – pozycja odwrócona.

Odwrócony głupiec mówi o odejściu od religii i tradycji duchowej, która była związana dotychczas  z twoim życiem. Należy zwrócić uwagę, aby nowe aspekty eksploracji duchowej nie przerodziły się w fanatyzm. Czym innym jest poznawanie i doświadczanie innych aspektów religijnych czy duchowych, a czym innym jest ślepe bezmyślne zaangażowanie.

Karta Tarota Głupiec – moje przemyślenia.

Głupiec pcha nas do działania, do zrobienia pierwszego kroku, podjęcia przygody, która stoi przed nami. Choć to co nowe, nieznane budzi w nas lęk, to jednak są w nas pokłady wiary w sukces. Oczywiście nie oznacza to drogi usłanej różami i pewnie nie raz się potkniesz. Jednak pozostając ciągle w tym samym miejscu nic nie zmienisz i niczego nie osiągniesz. 

To doświadczenia zebrane na drodze życiowej, są tym co nas kształtuje. Jednak to od nas zależy co z nimi zrobimy. Czy wyciągniemy wnioski i lekcje z nich płynące? Czy też jak głupiec wrzucić do torby?  By jak kamienie w dalszej drodze, ciążyły.

Podobne wpisy

Jeden komentarz

  1. Dobrze wiedzieć, w ostatnim rozkładzie pojawiła się ta karta. Jest bardzo wiele jej interpretacji, ale liczę że będzie pchała mnie do działania i zmian w moim życiu. Dziękuję za ten opis 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *